زهره نبی زاده

نوشتن بدون مرز

نوشتن

یعنی رها شدن ذهن بدون مرز، روی کاغذ یا صفحه ورد. این تنها راه آزاد شدن از دست افکاری است که لحظه ای ما را  رها نمی کند. ما باید آنچه را که در لحظه از ذهنمان می گذرد، بنویسیم. نترس قرار نیست کسی آنها را بخواند. به خود جرات بده با ذهنت دوست شوی. نوشتن بدون مرز را شروع کن.

حالا چه اتفاقی می افتد؟

 کارکرد ذهن

ما با افکار و کارکرد ذهن آشنا می شویم، و خود این حرکت بخشی از خودشناسی ما است. همین افکار پی در پی است که به ما دستور می دهد. در این لحظه چکاری انجام بدهم. کجا بروم. چی بخورم. چی بپوشم. چه حرفی بزنم. با چه کسی حرف بزنم. این هجمه افکار می آید.

ما در هر لحظه در حال تولید نشخوار ذهنی هستیم. حتی در خواب هم رهایمان نمی کند. و انواع خوابها (رویا و کابوس) را می بینیم. این روند تا لحظه مرگ توقف ناپذیر است.

آیا می توانیم این ماشین عظیم را کنترل کنیم؟ آیا می توانیم با آن جهت دهیم؟ آیا ما می توانیم رهبر افکار خود باشیم و سناریوی افکار خود را طراحی کنیم؟

بله می توانیم. چگونه؟ آگاهانه بدون مرز شروع به نوشتن کنیم، در مورد خواستها و علایق خود  بنویسیم. همین کار را به توضیح و تفسیر تکرار کنیم و افکار ذهن را، هوشیارانه جابه جا کنیم.

برای ما فواید این کار به زودی روشن خواهد شد و تاثیرش در زندگی ما دیده می شود. این ما هستیم که فرمان می دهیم و آن  اطاعت می کند. 

جریان عملی

   جریان عملی ذهن ما برای تحقق خواسته ها  شروع می شود. به ما راه حلها  گفته می شود ما باید راه هایی را انتخاب کنیم که با شرایط کنونی هم سو و قابل انجام است. حتی اگر قدم کوچکی است اما انجامش می دهیم.

آیا این روش جواب می دهد؟ بله چطور؟

جهان  در حال پیشرفت است و هر روز چیز جدیدی اختراع می شود؛  تصوراتی که روزی خواسته و فکری در ذهن انسانی بودند که  آنها را باور کرده  و به مرحله اجرا درآورده است تا تبدیل به اختراعات شده اند و هر روز کامل و کامل تر می شوند. 

پس اگر ما هم این تعهد را برای رسیدن به خواسته های خود داشته باشیم مسیر عملی آنها را پیدا می کنیم و حتما به آنها می رسیم.

 اولین قدم، نوشتن بدون مرز را شروع کن؛ قدم های بعدی به ما گفته می شود فقط چند ماه این رفتار از تو شخصیت مسلط به ذهن و افکارش می سازد. 

آیا دوست داری سناریو نویس زندگی خودت باشی؟ پس با من همراه باش و انتخاب گر باش.

خوشحال می شویم تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *