زهره نبی زاده

نوشتن یادداشت روزانه ۳

نوشتن یادداشت روزانه

امروز ۱۳بهمن ماه ۱۴۰۲ساعت 11:05

روز فهمیده، عاشق امروزم شدم  من در پی چه چیزی در این دنیا هستم. الان همسرم تلویزیون گوش می کند پسرم توی بازی لابی با چند نفر حرف می زند. و صدای همه را می شنوم چه ادبیاتی بکار می برند. ساعت ها این کار را انجام می دهد. و از خانه تکان نمی خورد دوست دارم برود بیرون چرخی بزند و گوشیش رو مدتی رها کند. 

 چیزی نمی گویم. یعنی چه بگویم؟ خب آزاری که ندارد. بازی می کند سرگرمی و تفریحش این است. بخواهم از سن پانزده سالگی بهش گیر بدهم که این کار بکن ان کار را نکن. و بخواهم کنترلش کنم چه نتیجه ای خواهد داشت.

از خیر توصیه های مادرانه گذشتم اگر بچه ها را راحت بگذارم و دورا درو ازش مراقبت کنم گزینه ی بهتری است.

تا وقتی که به خودش و دیگران صدمه ای نزده بهتره به حال خودش باشد. بهترین کار من آرام نگه داشتن جو خانه است. اگر بخواهم با این سن و کلی تجربه به فرزندانم بزور تجربه هایم را منتقل کنم چه نتیجه ای خواهم گرفت؟ 

اگر منتظر باشم تا آنها خودشان این نیاز را حس کنند و از من بخواهند که تجربیاتم را در اختیارشان بگذارم بهتر است. این طوری بهتر به جانشان می نشیند.

تنها کار من الگوی خوبی بودن است. باید روی رفتارها و عملکرد خودم کار کنم و ان رفتاری که دوست دارم در اطرافیانم ظاهر شود خودم انجام دهم و در خودم نهادینه کنم. مثلن اگر دوست دارم افراد اطرافم مهربان و خوش قول باشند خودم این رفتار را سرلوحه ی کارم قرار دهم.

خدایا شکرت،  نوشتن یادداشت روزانه به خود شناسی و درک درستم از محیط اطرافم و دیگران کمک کرد.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *