زهره نبی زاده

قانون تکامل

قانون تکامل

 جهان ما بر اساس قانون تکامل آفریده شده است.

 ما انسانها از بدو تولد در حال حل مشکلاتی هستیم که بر اساس قانون رشدی مان در مسیر زندگیمان قرار دارد مثلن می خواهیم تغذیه کنیم شروع به مکیدن از سینه ی مادر می کنیم. یا با گوشهایمان می شنویم و با چشمهایمان می بینیم و شروع به تقلید و یادگیری می کنیم.

این مسائل را کم کم حل می کنیم.و این مسائل روز به روز بزرگتر می شوند و می توانند از طرف طبیعت، خانواده ، جامعه ، فرهنگ به ما اعمال شوند. موضوع مهم این است که این جزئ از رشد و پیشرفت ماست. و مرحله ای از قانون تکامل ماست.

وقتی ما به سنی میرسیم و یک گذشته ای را پشت سر می گذاریم پس دارای  شعوری هستیم و چیزهایی را در زندگی  تجربه می کنیم و مسائلی را حل می کنیم.

اما بسیاری از ما می خواهیم که این مشکلات نباشند و  فکر می کنیم می توانیم در محیطی ایزوله رشد و پیشرفت کنیم. حتی  آب پاک هم  در هر کجا بدون تحرک و جریان رشدی باشد بدون شک می گندد

 این دنیای مادی بر  اساس قانون تکامل بوجود آمده است هر چیزی مراحل تکامل و رشدی خودش را دارد. همین جوری  نیست که شب بخوابیم و صبح زمین صد و هشتاد درجه بچرخد.

آیا همه ی جهان از قانون تکامل پیروی می کند؟

همه ی این جهان مادی از این قانون به شیوه های مختلف استفاده می کنند.

 گیاهان هم برای رشد و پیشرفت در این جهان مادی باید در دل خاک ریشه بزنند آب و املاح را پیدا کند و همین طور برگهایشان را به سمت نور خورشید بگردانند و اکسیژن و غذایشان را بگیرند. یا حیوانات باید از خودشان محافظت کنند. و غذایی برای زنده ماندن پیدا کنند این ها قوانین این جهان هستند.

چگونه بعضی از افراد انتظار دارند که بدون حل مسئله ای رشد و پیشرفت کنند و بتوانند به کمالی برسند و جایگاهی ویژه داشته باشند؟

 اگرما به جایی رسیده ایم  اینگونه بوده که به مسئله ای برخورد کرده ایم توانسته ایم آن را حل کنیم. و راه حل را در اختیار دیگران  بگذاریم.

هر چقد مسئله بزرگتر باشد و جامعه ی بیشتری به آن نیاز داشته باشند میزان پیشرفت ما بیشتر است

این من باید از خودش بپرسد من چه مسئله ای دارم و چطور به بهترین شیوه می توانم آن را حل کنم و جواب را در اختیار دیگران قرار دهم این می شود رسالت من.

پس ما باید به رسالتمان و کارهایی که می توانیم انجام دهیم فکر کنیم. عمل کنیم. و انتشار دهیم.

به اشتراک بگذارید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *